§ 7. Produkty, zwroty i odpowiedzialność za wady

(wyciąg z Regulaminu sklepu)

 

  1. Wszystkie ceny podane na Stronie są cenami brutto.
  2. Wszystkie produkty są nowe, wykonane ręcznie przez Sprzedawcę, przy użyciu szydełka lub drutów. Elementy wyprodukowane w inny sposób, to elementy meblarskie, takie jak: pianka tapicerska, drewno, obicie stołków, metalowe zatrzaski, pompony ze sztucznego futerka czy metki. Produkty cyfrowe są produktami autorskimi i są przedmiotem prawa autorskiego.
  3. Sprzedawca zaznacza, że poprzez fakt ręcznego wykonywania Produktów oraz różnych farbowań motków, z których Produkty są wykonywane, każdy z nich, w obrębie danego Produktu, może się nieznacznie różnić rozmiarem i kolorem.
  4. Sprzedawca stara się jak najlepiej  odzwierciedlić rzeczywisty kolor produktu na zdjęciach, natomiast jego odcienie mogą się różnić w zależności od monitora i urządzenia Użytkownika. Żadna biała/naturalna wełna nie jest optycznie biała ze względu na naturalny odcień włókna, wpadający w ecru. Konsument nie może wnosić roszczeń z tytułu wynikającego z tego punktu.
  5. O wszystkie Produkty zakupione w Sklepie należy starannie dbać, zgodnie z instrukcją dołączaną do każdego z nich i dostępną na stronie: https://holyalpacaknit.pl/pranie-i-przechowywanie-produktow-z-welny/, mając na uwadze to, że Produkty wykonywane ręcznie mogą być mniej trwałe od produktów masowych/ produkowanych maszynowo, np. mechacić i rozciągać się. Fakty te nie stanowią podstawy do wniesienia reklamacji.
  6. Konsument może wnieść reklamację, jeśli zakupiony Produkt posiada wady leżące po stronie Sprzedawcy i niewynikające z użytkowania przez Konsumenta. Konsument niezwłocznie po dostrzeżeniu wady powinien poinformować Sprzedawcę o zaistniałej sytuacji i po konsultacji z nim odesłać Produkt na koszt Sprzedawcy na adres: Holy Alpaca Knit Anna Ziółkowska, ul. Lawendowa 4, 05-077 Warszawa. Reklamacje rozpatrywane są do 30 dni od dnia otrzymania towaru od Konsumenta.
  7. Konsumentowi przysługuje prawo zwrotu lub wymiany Produktu w okresie 14 dni od otrzymania przesyłki, z wyłączeniem Produktów na zamówienie, wykonanych zgodnie z życzeniem Konsumenta co do koloru/ rozmiaru/materiału/wykonania/itp. Produkty cyfrowe nie podlegają zwrotom.
  8. O planowanym zwrocie lub wymianie Konsument powinien poinformować Sprzedawcę przed jej dokonaniem: mailowo lub telefonicznie. Przesyłka ze zwrotem i wymianą następuje na koszt Konsumenta i musi odbyć się poprzez wysyłkę rejestrowaną. Jeśli Konsument zwrócił całe zamówienia, otrzymuje całość poniesionych przy składaniu zamówienia kosztów, przy czym zwracany jest koszt najtańszej możliwej wysyłki. Konsument nie otrzymuje zwrotu kosztów wysyłki zwrotnej. Adres przesyłki do zwrotu i wymiany: Anna Ziółkowska Holy Alpaca Knit, ul. Lawendowa 4, 05-077 Warszawa.
  9. Zwracany produkt nie może nosić śladów użytkowania, t.j. być zabrudzony, rozciągnięty, zmechacony czy zniszczony. Sprzedawca może potrącić wysokość poniesionych strat ze zwracanej kwoty do 100% jej wartości (np. w przypadku, gdy produkt nie będzie nadawał się do odsprzedaży).

 

Dane adresowe do zwrotu, wymiany lub reklamacji:

Anna Ziółkowska Holy Alpaca Knit

ul. Lawendowa 4

05-077 Warszawa

tel. +48 510 270 939

e-mail: kontakt@holyalpacaknit.pl

 


Czytaj więcej w Regulaminie sklepu: https://holyalpacaknit.pl/regulamin-sklepu/