[currency_switcher]

(Wyciąg z Regulaminu)

§ 5 Zasady składania zamówień i realizacja zamówienia

(…)

  1. Konsument zobowiązuje się nie składać zamówień w sposób lekkomyślny, omyłkowo lub też bez zapoznania się z konsekwencjami składania oferty zgodnie z niniejszym Regulaminem i przepisami polskiego prawa.

2. Konsument może zakupić Produkt, spełniwszy poniższe wymagania:

2.1 wybierając ilość i, jeśli to wskazane, kolor Produktu; przy Produkcie cyfrowym należy wybrać język;

2.2 jeśli Konsument zdecyduje się na kolor przy Produkcie na zamówienie, proszony jest o dodanie komentarza do zamówienia lub o kontakt ze Sklepem;

(…)

8. Gdy przesyłka zostanie nadana, Konsument otrzymuje powiadomienie mailowe „Zamówienie zrealizowane”. Produkt cyfrowy wysyłany jest drogą mailową natychmiast i automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

(…)

11. Konsument może wysłać prośbę o wykonanie Produktu na zamówienie, jeśli Produkt jest oznaczony jako „Produkt na zamówienie”. Jeśli to wskazane, Klient jest zobowiązany podać nazwę wybranego koloru Produktu na zamówienie.

12. Produkty na zamówienie, wykonane zgodnie z życzeniem Klienta co do koloru/ rozmiaru/materiału/wykonania/itp. nie podlegają zwrotom ani wymianie (więcej w § 7).

 

§ 6 Czas realizacji zamówienia

  1. Sprzedawca przystępuje do realizacji zamówienia od momentu otrzymania zaksięgowanej wpłaty na swoim koncie.
  2. Do czasu realizacji zamówienia należy doliczyć czas dostawy, który zależy od kraju i przewoźnika. Nie dotyczy to Produktów cyfrowych, które wysyłane są automatycznie natychmiast po zaksięgowaniu płatności na adres mailowy Konsumenta podany przy zamówieniu.
  3. Jeżeli Produkt jest gotowy, wysyłka następuje zwykle następnego dnia od daty zaksięgowania wpłaty. Jeśli produkt jest dostępny, ale nie gotowy, wysyłka następuje zgodnie z szacowanym okresem oczekiwania opisanym przy każdym produkcie. Zwykle nie jest to dłużej niż 7 dni roboczych.
  4. Jeżeli Produkt wykonywany jest na zamówienie lub na indywidualne zamówienie, czas jego realizacji wydłuża się. Czas dostaw poszczególnych Produktów podane są w opisach danych produktów na Stronie, niemniej ogólnie mieszczą się w 7-14 dniach roboczych.

 

§ 7 Produkty, zwroty i odpowiedzialność za wady

  1. Wszystkie ceny podane na Stronie są cenami brutto.
  2. Wszystkie produkty są nowe, wykonane ręcznie przez Sprzedawcę, przy użyciu szydełka lub drutów. Elementy wyprodukowane w inny sposób, to elementy meblarskie, takie jak: pianka tapicerska, drewno, obicie stołków, metalowe zatrzaski, pompony ze sztucznego futerka czy metki. Produkty cyfrowe są produktami autorskimi i są przedmiotem prawa autorskiego.
  3. Sprzedawca zaznacza, że poprzez fakt ręcznego wykonywania Produktów oraz różnych farbowań motków, z których Produkty są wykonywane, każdy z nich, w obrębie danego Produktu, może się nieznacznie różnić rozmiarem i kolorem.

(…)

4. O wszystkie Produkty zakupione w Sklepie należy starannie dbać, zgodnie z instrukcją dołączaną do każdego z nich i dostępną na stronie: https://holyalpacaknit.pl/pranie-i-przechowywanie-produktow-z-welny/, mając na uwadze to, że Produkty wykonywane ręcznie mogą być mniej trwałe od produktów masowych/ produkowanych maszynowo, np. mechacić i rozciągać się. Fakty te nie stanowią podstawy do wniesienia reklamacji.

(…)

7. Konsumentowi przysługuje prawo zwrotu lub wymiany Produktu w okresie 14 dni od otrzymania przesyłki, z wyłączeniem Produktów na zamówienie, wykonanych zgodnie z życzeniem Konsumenta co do koloru/ rozmiaru/materiału/wykonania/itp. Produkty cyfrowe nie podlegają zwrotom.

8. O planowanym zwrocie lub wymianie Konsument powinien poinformować Sprzedawcę przed jej dokonaniem: mailowo lub telefonicznie. Przesyłka ze zwrotem i wymianą następuje na koszt Konsumenta i musi odbyć się poprzez wysyłkę rejestrowaną. Jeśli Konsument zwrócił całe zamówienia, otrzymuje całość poniesionych przy składaniu zamówienia kosztów, przy czym zwracany jest koszt najtańszej możliwej wysyłki. Konsument nie otrzymuje zwrotu kosztów wysyłki zwrotnej. Adres przesyłki do zwrotu i wymiany: Anna Ziółkowska Holy Alpaca Knit, ul. Lawendowa 4, 05-077 Warszawa.