holy alpaca knit

Kocham alpaki – posiadaczki ekskluzywnie miękkiej wełny. Kilka lat temu, gdy skończyłam kurs ich chowu i hodowli, postanowiłam zacząć dzielić się wiedzą i promować jakość. Obecnie zajmuję się rękodziełem i sprzedaję wyroby z wełen głównie merynosów, owiec peruwiańskich i alpak oraz wzory na druty. Włóczki w większości ściągam do Polski, ponieważ u nas są trudno dostępne. Część z nich jest ręcznie farbowana, niektóre nawet na moje indywidualne zamówienie. 

Główne cele i wartości Holy Alpaca Knit:

Funkcjonalność: tu ubierzesz się ciepło, miękko, naturalnie

czytaj dalej...

"Tu ubierzesz się ciepło, miękko, naturalnie" - jakość i funkcjonalność

Moje ubrania mają być miękkie i działać, czyli grzać, kiedy trzeba oraz pozwolić skórze oddychać. Walczę z sieciówkowym akrylem, szybką modą, sztucznością, plastikiem.

Niemal wszystkie moje produkty są w 100% naturalne, choć zdarzają się wyjątki z domieszką włókna syntetycznego dla wzmocnienia delikatnej nici (np. w czapkach beretowych).

Znajdziesz u mnie oryginalne wyroby, o które będziesz chciała dbać, a one dzięki temu posłużą Ci długo. Na swoim instagramie piszę także czasem o świadomym konsumpcjonizmie, bo chcę, aby z takim podejściem kojarzyła się moja marka.

Dzielenie się wiedzą – też możesz robić na drutach!

czytaj dalej...

Dzielenie się wiedzą - też możesz robić na drutach!

Dziewczyny dziergające lub chcące nauczyć się – zainspiruję pięknymi włóczkami i prostymi, ale efektownymi wzorami na druty.

Wzory tworzę jako mini-kursy krok po kroku z licznymi zdjęciami, a niektóre z linkami do filmów pomocniczych na youtubie.

Mój pierwszy wzór, który napisałam dla producenta cudownej włóczki, We Are Knitters, to opaska z warkoczem, który całkowicie za darmo pobierzesz tutaj.

 

Jakość: poznaj alpaki i sekrety wełen

czytaj dalej...

Poznaj alpaki i sekrety wełen

Piszę czasem o alpakach, bo chcę je w przyszłości posiadać i to one zainspirowały mnie, do poszukiwania idealnych – bo miękkich i pięknych – wełen.

Wełna z alpak jest luksusowa: hipoalergiczna, delikatna, doskonale termoaktywna i która występuje aż w 22 naturalnych kolorach! Od białego, przez beże, brązy, szarości do czarnego. W przyszłości chciałabym otworzyć własną alpakarnię pod Warszawą 🙂

Od kiedy wymieniłam akryle, w których się wyłącznie pociłam, na naturalną wełnę, chcę przybliżać ich właściwości klientom. Uważam, że ten produkt wciąż jest niedoceniany i niszczony w użytkowaniu, np. poprzez niewłaściwe pranie. Jak dbać o wełnę, dowiesz się tutaj.

 

Kolekcja opasek z alpaki “Magiczna Łąka”: